Bilgisayarın Performansını ArttırmakBilgisayar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. İş Hayatımızda ve günlük hayatımızda gereklilik haline geldi. Bilgisayarımızı oyun oynarken, internet' de sörf yaparken, gerekli iş için kullanırkenperformansının son seviyede olmasını isteriz. Bilgisayarlar kullandıkça, bakımsız kaldıkça yavaşlarve performansında düşüklülük görülür. Bu tabi ki sinirlerimizi bozan bir şey olmuştur her zaman. Bilgisayarımıza bakım yapmamız gerekir. Arabaların nasıl bakımı oluyorsa bilgisayarlarında teknikolarak olmasada bakımlara ihtiyacı vardır.

İlk olarak laptopların teknik bakımlarından bahsedelim.

1 ) Isı Sorunları :
Laptoplarda genellikle ısı sorunları vardır. Laptoplardaki ısı sorunları genellikle oyun oynarken, gerekli programları açarken, internetde sörf yaparken bilgisayarımızın kasmasına, yavaşlamasına,donmasına gibi bir çok zararları vardır. Laptoplardaki ısınma sebebi laptopumuzun fan'ıdır.Laptopumuzun fan'ı temizlenmesi gerekir. Bu işlem için teknik servisler tercih edilmelidir. Bilinçsizyapılan işlemler laptopunuza zarar verebilir.

1.1 ) Termal Macun:
Laptoplardaki 2. ısınma sorunudur; termal macunlar. Termal macunlar ısıyı etkiler, termal macun yenilenmesi için teknik servisler tercih edilmelidir. Not: Asla termal macun yerine diş macunu gibi şeyler sürmeyiniz..

2 ) Virüs Temizleme
Bilgisayarınızda girdiğin güvenilir olmayan internet siteleri, hile programları, üreticisi bilinmeyen programlar direk olarak sizin bilgisayarınıza sıza bilirler. Bu virüsler-keylogger 'lerden kurtulmak için Antivirüs Programları tercih edilir.

Tavsiye ettiğimiz antivirüs programları :
Tavsiye Ettiğimiz Antivirüs Programları

3 ) Sorunları Temizleyip / Düzenleyin
Sisteminizdeki sorunları tarayabilecek düzeltebilecek, gereksiz dosyaları, kayıt defterindeki atıkları silebilecek en iyi program " Advanced SystemCare PRO " dur.
Eğer programı alacak kadar paranız yoksa " Advanced SystemCare " bu programı kullanabilirsiniz.

4) Sisteminizdeki hataları biliyorsanız hatayı " Google " aracılığı ile bulup, çözümüne bakabilirsiniz. 

Yorum