Bugün Facebook'un Doğum Günü
2004 yılında Harvard Üniversitesi'nde bir öğrenci odasında başlayan macera, dünyanın en büyük sosyal ağına dönüştü. Dünya çapında 1 milyarın üzerinde kullanıcısı olan Facebook, bugün 10. doğum gününü kutluyor. 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg ve Eduardo Savarin tarafından kurulan sosyal ağ , varlığıyla tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor.

İnanılmaz Rakamlar:
Hali hazırda, 1.23 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip Facebook'un 10. yılında ulaştığı nokta inanılmaz boyutta. Sosyal ağda 201.6 milyar arkadaş bağlantısı bulunuyor, aylık 945 milyon kullanıcı Facebook mobil ürünlerini kullanıyor, günde 6 milyar beğeni gerçekleşiyor.
Sosyal ağda bugüne kadar toplam 400 milyar fotoğraf paylaşılmış. Gönderilen mesaj sayısı ise 7.8 trilyon adet. Dünya çapında 6377 çalışanı bulunan şirketin 2013 yılı net karı da 1.49 milyar dolar.


Facebook'un Evrimi
Zaman içinde gelişen Facebook, geride bıraktığı 10 yıl içinde hem görsel hem de işlevsel birçok değişiklik geçirdi. Yeniden düzenlenen profiler, sonradan eklenen özellikler, sayfalar, gruplar, etkinlikler derken bugünkü halini alan Facebook yerini uzun yıllar kimseye vermemeye kararlı duruyor.

Yorum