Çalınan Facebook Hesabını Geri Almak | Çalınan Hesabınızı Kolayca Geri Alın !


Sosyal medyanın en çok kullanılan Sosyal ortamı Facebook günden güne artan kullanıcı sayısı ile hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Artık herkesin bir Facebook hesabı var ve bu hesaplarda bütün özel hayatımız, özel yazışmalarımız ve gündelik yaşamımızın önemli parçaları bulunmakta bu kadar özelimizi barındırdığımız ortam kötü niyetli kişilerin eline geçtiği zaman ne yapabiliriz diye hiç merak ettiniz mi?
Kötü niyetli insanlar her ortamda bulunduğu gibi Sosyal ortamlardada mevcut hatta daha fazlası. Sizin Facebook hesabınıza giriş yaparak kişisel bilgilerinizi ve özel alanınıza zarar vermek isteyebilirler. Siz istediğiniz kadar güvenlik önlemi alın kötü niyetli insanlar her geçen gün farklı güvenlik açıklarının peşinde koşuyorlar.Facebook hesabınız çalınmadan bir takım önlemler alabilirsiniz. Mesela Şifreniz kısa olmamalı, rakam ve harf karıştırarak şifre oluşturmanız daha güvenilir bir hale getirir hesabınızı ayrıca Facebook profilinizde E-posta görünürlüğünü kapatmanız daha yararlı olacaktır.
Yazımızı Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ? sorusu için okuyorsanız buradan sonrası sizi ilgilendiriyor o halde!
Çalınan Facebook Hesabını Nasıl Geri Alırım?

Öncelikle Facebook yönetimi çalınan Facebook hesabını geri almanız için bir güvenlik duvarı kurmuş hesabın size ait olduğunu anladığı anda hesabınızı hemen size geri iade ediyor.Çalınan Facebook Hesabını geri almak için ilk yapmanız gereken Buraya Tıklayarak aşağıdaki fotoğrafta bulunduğu gibi ‘‘Devam” butonuna tıklayınız.

Ardından Facebook Yönlendirmelerini Devam Edin
Eğer Kurtarma E-postasına Sahipseniz ve Şu Anda Hayla E-Postanıza Giriş Yapabiliyorsanız Sizin E-Postanızın Yazdığı Yerin Yanındaki Kutucuğa Tıklayın ve Devam Diyin.

Eğer Orada Yazan E-Postalar Senin Değilse Yeni Bir E-Posta yaz ve "Devam" a Tıkla ( Bu İşlem Doğrulama Kodu Gerektirir )


Eğer Yönlendirdiğin E-Postanın Güvenli Olduğuna Eminsen Tekrardan Soldaki Kutucuğu İşaretleyip Devam 'a Tıklayınız.


Sonraki Adımda Eğer Bu Uygulamaları Siz Ziyaret Etmişseniz Hepsini İşaretleyin. Ancak Hesabınızı Çalan Kişi Ziyaret Etmişse Ettiği Uygulamaları İşaretlemeden "Devam" Butonuna Basarak İlerleyin. (Önerimiz Siz Bütün Uygulamaları İşaretleyerek "Devam" Butonuna Basınız)Daha Sonra Seçmiş Olduğunuz E-posta Adresine Facebook Tarafından Bir Mail Gönderilecek. Bu Mail'i Okumanız Hesabınızı Geri Almanıza Yardımcı Olacaktır.

Yardımcı Olduysak Ne Mutlu Bize Umarız Bundan Sonra Daha Dikkatli Olursunuz.
Yorum

  1. Arkadaşlar konu günceldir. Hala hesabınızı geri alamadıysanız lütfen bu konu altından yorumlarınızı iletiniz.

    YanıtlayınSil