Flappy Bird Rekora Uçuyor


Kısa sürede iOS ve Android platformlarında yıldızı parlayan Flappy Bird, indirme rakamları ile adeta rekora uçuyor. Bu oyun Temple Run'dan bile daha popüler.Dong Nguyen isimli geliştiricinin iOS ve Android platformlarına sunduğuIndie oyun türündeki Flappy Bird, kısa sürede oyun severlerin sinirlerini bozmayı başarmıştı. Çok kolay bir oynanışına sahip olmasına karşılık oyuncuların bir türlü yüksek skorlar yapamaması, oyuna olan bağımlılığı arttırmıştı.
Boruların aralarından ekrana ufak dokunuşlar ile karakterimizi geçirmeye çalıştığımız oyun, iOS ve Android platformlarının uygulama marketlerindeen iyi ücretsiz bölümünde zirveye oturmuş durumda. Flappy Bird'ün zirveye taşıyan rakamlar bugün firma tarafından açıklandı.
50 Milyon indirme barajını aştı
Açıklanan rakamlara göre App Store ve Google Play Store'da Flappy Bird, 50 Milyon indirme barajını geçti. Ücretsiz olarak sunulmasına rağmen reklamların barındığı oyun ise günde yapımcısına 50.000 Dolarkazandırıyor. 8 Bit grafikleri ile insanı kendine bağlayan oyunu mutlaka oynamanızı öneriyoruz.
Heyecana kapılmayın
Oyun ile ilgili size ufak bir ipucu. Karakterinizi uçururken, telefonun ekranına uzun aralıklarla dokunun ve heyecana kapılmayın. Bir anda yüksek skor yapamayacağınız için merdivenleri basamak basamak çıkmaya bakın.Kaynak = SND

Yorum