8 Mbps TTnet Adil Kullanım Uygulaması


Adil Kullanım Uygulaması
  • Adil kullanım uygulaması nedir?
Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.
  • Neden adil kullanım uygulanmaktadır?
Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.
  • Adil kullanım uygulamasının içeriği nedir?
ADSL (NET Paketler) ve ULTRANET (16 Mbps'e Kadar) Paketleri için;
Tüm NET Paketler için adil kullanım uygulanmaktadır. NET4 ,NET6 ,NET12, ULTRANET5 paketleri için aylık download (indirme) miktarı 25 GB'yi ; NETLİMİTSİZ; NETLİMİTSİZ ve ULTRANET(16 Mbps'e kadar) LİMİTSİZ Paketleri için aylık download (indirme) miktarı 50 GB'yi ;NETLİMİTSİZ Plus için 100 GB' yi aştıktan sonra, ayın geri kalan günleri için download hızı 3 Mbps olarak uygulanacaktır. Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
TTNET HİPERNET Paketleri için;
Ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını (TTNET HİPERNET Paketleri 32 Mbps 10 GB ve Limitsiz için 50 GB'yi, TTNET HİPERNET Paketleri 50 Mbps 15 GB ve Limitsiz için 100 GB'yi, TTNET HİPERNET Paketleri 100 Mbps 20 GB ve Limitsiz için 100 GB'yi) aştığında kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir.Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
TTNET FİBERNET Paketleri için;
Ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını (TTNET FİBERNET6 Paketi için 25 GB'yi, TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (20 Mbps'ye kadar) Paketi için 50 GB'yi, TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (50 Mbps'ye kadar) ve TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (100 Mbps'ye kadar) Paketleri için 125 GB'yi) aştığında internet kullanım hızı 1 Mbps olacak şekilde düşürülecektir. Takip edilen aya girildiğinde, Abone internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
  • Adil kullanım noktası aşıldığında ne olur?
NET4 ,NET6 ,NET12 NETLİMİTSİZ; NETLİMİTSİZ ve ULTRANET(16 Mbps'e kadar), NETLİMİTSİZ , TTNET HİPERNET Paketleri 32 Mbps 10 GB ve Limitsiz , HİPERNET Paketleri 50 Mbps 15 GB ve Limitsiz , TTNET HİPERNET Paketleri 100 Mbps 20 GB ve Limitsiz için kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir.

TTNET FİBERNET6 , TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (20 Mbps'ye kadar) , TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (50 Mbps'ye kadar) ve TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (100 Mbps'ye kadar) Paketleri için internet kullanım hızı 1 Mbps olacak şekilde düşürülecektir.

Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
  • Adil kullanım uygulaması sonrasında bağlantı hızı ne zaman artırılacaktır?
Her yeni aya girildiğinde, adil kullanım uygulaması öncesi hattın desteklediği hız tekrar sağlanacaktır.
  • Her ay adil kullanım uygulaması sonucunda hızımda düşüş mü olacak?
Adil kullanım uygulaması, o ay içinde belirtilen download miktarının aşılması durumunda uygulanır. O ay içinde bu miktarın aşılmaması durumunda erişim hızınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Yorum