Okuyun ve Birkaç Gerçek Öğrenin..!

Bir insan Aklını kullanıyor ise nerede olduğu hiç önemli değildir. Çünki;aklını kullanan kendini geleceğe taşır ve biz(türkler) bunu yaptığımızda 3 kıtaya yayılan bir İmparatorluğ’a dönüştük.
Sultan Abdülhamid Han Aklını kullandı


Sultan Abdülhamid aklını kullanarak Petrol Haritasını daha o zamanlarda çizerek bu milletin geleceğine yatırım yapmak istemişti. Ancak içerideki aklı Para ile satın alınan birkaç grup tarafından indirildi. Ne yazık ki kimse buna engel olamadı..
Lozan’da da ‘bedel’ diyerek alacaklarını bizden aldılar..


Biz bu ülkede ‘Lozan Antlaşması’ diyerek ne bayramlar kutladık.. Halbuki İsviçre’de anlaşmanın imzalandığı salonun girişinde sadece ‘Lozan’ yazmıyor. Kocaman bir tabela içerisinde ‘Lozan Ortadoğu Antlaşması’ yazıyor. Bu da şu demektir ki aynı zamanda bir Ortadoğu’yu alma anlaşması idi…
1900′lerde İngilizler(United Kingdoms) Nerelerde petrol varsa o bölgeleri himayesi altına aldı ve valiler atadı.. Petrolde Çin pazarına tamamen hakim oldular..


Adamlar daha 1800′lü yıllarda at ve eşek üzerinde seyahat ederken PETROL olayına daldılar. Aynı tarihlerde Amerika’da bir aile topraktan fışkıran petrolü şişlere doldurup “ROMATİZMA İLACI” diye satıyordu. Amerikalılar da o tarihlerde Çin’e gelip petrol satmak istedi. İngilizler ve Amerikalılar arasında o tarihlerde büyük petrol savaşı yaşandı ÇİN’de. İngilizler petrolü Çin’e yakın ülkelerde çıkarıp, Pekin’de ucuza satıyordu. Amerikalılar ise daha okyanusun bir ucundan getirdikleri için taşıma maliyetleri yükseliyor, ellerindeki petrol pahalıya görücüye çıkıyordu. Sırf Çin’deki İngiliz hakimiyetini kırmak için önce petrolün fiyatını indirdiler. Olmadı “Bir litre alana yanına bir de bedava ampul” diye promosyon yaptılar. İngilizler kaybetmek üzere olduklarını görünce öyle fiyat indirdiler ki, petrol Çin’de neredeyse bedavaya satılma noktasına geldi. En sonunda Amerikalılar pes edip kaçtı. Teslim bayrağını çeken Amerikalı aile, bir zamanlar petrolü şişede ROMATİZMA İLACI diye satan Rockfeller hanedanına ait Standart Oil’di. İngilizler’in Amerikalılar’ı kaçıran şirketi ise Royal Dutch’du. Aradan 100 yıl geçti şimdi petrolün olduğu bölgelerde PARADORLAR için oluk oluk kan akıyor. Türkiye’nin yıllık 60 milyar dolar liralık enerji açığı var bugün. Enerjiyi satın alıyor, kullanıyor, 60 milyar dolarımızı havaya buhar olarak saçıyoruz. Bizi içeride yıllarca birbirimize kırdırarak dışarıya çıkarmadılar. Ne zaman ki enerji hatlarına inmeye kalktık, arı kovanı ayağa kalktı..

Asla ve asla büyümemizi,yeniden Ecdadımız gibi tarih yazmamızı istemiyorlar! ..


Onun içindir ki yine aynı yoldan içeriden geliyorlar. Kökenine, dinine, imanına parasına hiç bakmıyorlar.İşlerine kim yarıyorsa kullanıyorlar.Cumhurbaşkanını ilk kez HALK seçecek şimdi.Devleti geri alacağız. AKBABALAR vermemek için bir yıldan fazladır buna hazırlık yapıyorlar.
Saldırıyorlar hep ve yine saldıracaklar.
Bu konuşmaları herkese açıklayalım..

Yorum