Virus Shield Android Uygulaması Sahte Çıktı {Yüklediyseniz Hemen Kaldırın!}Google play’de binlerce uygulama mevcut, ve bunlara karşı kendimizi korumak istediğimiz güvenlik yazılımları bile bu haberde ki gibi sahte çıkabiliyor.
Android  uygulama mağazasına girdiği günden bu yana yoğun ilgi gören bir antivirüs uygulamasının ‘sahte’ olduğu ortaya çıktı.
Virus Shield ismini taşıyan ve kısa sürede Google Play Store’da en çok indirilen uygulamalar listesinde bir numaraya yerleşeyen uygulama, 3.99 dolarlık fiyat etiketine sahip. Kullanıcıların telefonlarını zararlı içeriklere karşı koruduğunu iddia eden  uygulama aynı zamanda batarya ömrünü de koruduğunu iddia ediyor.
Google uzmanlarının fazlaca üstünde durmadığı uygulamayla ilgili şikayetler artmaya başlayınca uygulamanın kısa sürede sahte olduğu ortaya çıktı. Yayınlandığından beri 10 bin kez indirilen Virus Shield’i sabah saatlerinde apar topar yayından kaldıran Google, uygulamanın resmi bir web sitesinin dahi bulunmadığına dikkat çekti ve gelen şikayetler üzerine uygulamanın kaldırıldığını söyledi.
Eğer siz de bu uygulamayı indirdiyseniz cihazınızdan Virus Shield’i hemen kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum