Android telefonlarda şarjın çabuk bitme sorunu[ÇÖZÜMÜ]Merabalar BlogKuzusu okuyucuları. Birçoğumuzda(Ben dahil.) Telefonumuzun şarjının çabuk bitmesi gerçekten çok sıkıntı verici bir durum. Bunun için sizlere kendimce uygulamış ve başarılı olmuş birkaç yöntemden bahsedicem.

1-) Ekran parlaklığını kısma:
Belki birçoğunuzun bildiği bir çözümdür ancak kesinlikle şarjınızın daha uzun süre kalmasını kesinlikle sağlayacaktır.

2-) Güç tasarrufu modu;
Bu mod sayesinde bazı uygulamalarınızın pil tüketimini kısması sayesinde şarjınızı daha uzun süre kullanacaksınız

3-) Kullanmadıklarınızı Kapatın!;
Bir uygulamayı açtıktan sonra (internet, oyun vs.) Bu uygulamaları mutlaka telefonunuzdaki ortada bulunan tuşa basılı tutarak açılan son uygulamalar seçeneğinden işinizin bitmiş olduğu programları sağa veya sola doğru sürükleyerek kapatın.

4-) Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırın;
Acayip gelebilir ancak telefonuzda gereksiz ve de kullanmadığınız programları CCleaner ile kaldırın. Bunları kaldırınca telefonunuza bir oh çektirteceğinizden eminiz :).

5-) Telefonunuzu Sürekli Şarja Takıp Çıkartmayın;
Telefonunuz şarj uyarısı vermeden mümkünse şarja takmayın ve şarjınız %100 olana kadar telefonunuzu şarjdan çıkartmayın. Çünkü şarjdan çıkar - tak işlemleri bataryanızı büyük ölçüde hasar verebilir veya bozabilir.

6-) Yeni Bir Batarya Alın;
Vermiş olduğumuz yolları veya benzer yolları denediyseniz ve hala şajınızın çabucak bittiğini düşünüyorsanız yeni bir batarya almanızı öneririz. Piyasada işinize yarayacak bataryaları 40 Tl ile 200 Tl arasında sorunsuz ve garantili bir batarya alabilirsiniz. Batarya alırken dikkat etmeniz gereken mutlaka alırken denemeniz ve aldığınız gün bataryayı telefona takıp yaklaşık 5 saat kadar şarj etmeniz olucaktır.BİLDİĞİNİZ BAŞKA YOLLAR VEYA ÖNERİLERİNİZ VARSA EN ALT KISIMDAN YORUM ATARAK BUNLARI BİZLERLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ.
Yorum