Android Telefonlar İçin CCleaner - Hem Virüs Oluşumunu Engelleyin Hem de Telefonunuzda Fazladan Yer Açın!
Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle belirtmek isterim ki Android telefonların vazgeçilmez sıkıntısı olan hafıza yetersizliği veya istenmeyen uygulama ve programlar. Şimdi sizlere sunmuş olduğumuz CCleaner adlı program bu işlemleri rahatlıkla yapabilmenizi sağlıyacaktır. Şunu belirtelim ki CCleaner ücretsiz olup bütün Android destekli telefonlarda çalışmaktadır ve biz BlogKuzusu yazarları olarak da bu programı kullanmaktayız.

Programın İçerik Bilgisi:


Android sürümünde program çok basitleştirilmiş bir şekilde kullanıcıya sunulmaktadır. Sağ üstte yer alan menüde "Temizleyici" - "Uygulama Yöneticisi" ve "Sistem Bilgisi olarak 3 adet düzenleme bölümü bulunmaktadır. Şimdi sizlere bunları nasıl kullanacağınızı anlatalım.

1-) Temizleyici Seçeneği:

Temizleyici seçeneğini seçtikten sonra telefonunuzun sol altında bulunan "Çözümle" seçeneğini kullanarak telefonunuzda gereksiz yer kaplayan(Eski Mesajlar, Arama Kayıtları, Tarayıcı Geçmişi  vb) ve Çeşitli uygulamaların uygulamalar önbelleklerini kolayca silebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken "Çözümle" seçeneğine basıp taramanın bitmesinden hemen sonra "Temizle" seçeneğine basıp telefonunuzda gereksiz yer kaplayan ve virus oluşumunu engelleyen çeşitli dosyaları temizleyin.

2-) Uygulama Yöneticisi Seçeneği: 

Bu seçenek ile yüklediğiniz uygulamaları kolayca kaldırabilir veya sistem uygulamalarını kolayca düzenleyebilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken "Yüklü Uygulamalar" veya "Sistem Uygulamaları" bölümünden istediğiniz uygulamayı işaretleyip en alttan "Kaldır" seçeneğine tıklayıp kaldırmak.

3-) Sistem Bilgisi Seçeneği: 
Sistem bilgisi telefonunuzun hafızasını, Ram kullanımını, işlemcinizi, hafıza kartınızın boş alanlarını(vasra) veya Pilinizin(Şarjınızın) durumuna bakabilirsiniz.


Sizin telefonunuzda CCleaner yoksa CCleaner'i BURADAN.apk şeklinde indirebilirsiniz. (Google Play ile indirin)


Yorum