Portalsepeti ve Netmahal vb. Sitelerden Kurtulma(Kesin Çözüm) - Google Ana Sayfayı Değiştirme


<

Merhabalar arkadaşlar, birçok arkadaşımız bu konuda bizlere mesaj gönderdi. Google Chrome, Mozilla, Yandex vb. tarayıcılara bulaşan ve bir türlü silinemeyen Portalseperi ve Netmahal gibi ana sayfa yazılımlarını nasıl kaldırabileceğinizi anlatıcağım. Öncelikle bu virüslerden bahsedelim neden kolay kolay silinemiyor? Arkadaşlar bunun cevabı bu yazılımı kuran kişiler çok akıllıca kodlamış olmaları. Bu yazılımlar kayıt defterinde kayıtlı kalıyor ve kaldırılıcağını anladığı anda yeni bir adres belirtiyor kendine ve bu adreslerde saklanmaya, ana sayfanızda kalmaya devam ediyor. Bu sayede ne silebiliyor ne de ana sayfanızı google.com olarak değiştirebiliyorsunuz. Buna izin bilene vermiyorlar. Şimdi yazımızı okursanız bu sorundan tamamen kurtulacaksınızdır.



Arkadaşlar madde halinde anlatım yapıcağım. Tam silinmesi için bütün yolları deneyin!
1- Başlat>Denetim Masası>Programlar>Program Kaldır Buraya geldikten sonra bilgisayarınıza zarar vereceğiniz düşündüğünüz veya ismini bilmediğiniz programları kaldırın(Kaldırmadan önce zararsızmı, kaldırsam sorun olurmu diye google da biraz araştırma yapın. Bunun için yorumla bizden destek alabilirsiniz)

2- Aşağıdaki linklerden AdwCleaner adlı programı indirin. 
3- Program indikten sonra Rar dosyasının içerisindekileri masaüstüne atın.(Eğer dosya açılmaz ise rar'ı Buradan indirebilirsiniz.)
4- İndirdikten sonra AdwCleaner adlı .exe dosyasını rardan çıkarıp masaüstüne atın.
5-  AdwCleaner e tıklayın ve program açıldıktan sonra "Tara" butonuna basın.
6- Program bir süre tarma yapacak ve daha sonra ise Kayıt defrerinden bu tür dosyaları bulup sizlere belirtecek.
7- Tama bittikten sorna "Temizle" butonuna basınız, program hepsini silecektir.
8- aha sonra bilgisayarı yeniden başlatacaktır program daha sonra bundan kurtulacaksınız.
VİDEOLU ANLATIM (SESLİ):
(Programı indirmek için logoların üzerine tıklayınız)

(Alternatif - Reklamsız Link)

4 Yorum

 1. Bir sorum olacaktı

  YanıtlayınSil
 2. http://webseyyahi.blogspot.com.tr/2011/08/giris-sayfam-google-yerine-baska-sayfa_26.html

  ben direk bu yöntemi uyguluyorum çözülüyor

  YanıtlayınSil
 3. Paylaştığım konuyu detaylı okusaydın sende o yolla olmadığını anlayabilirdin. Bak bu tür programlar portal sepeti vs. Sürekli Kayıt Defteri' nden adres değiştirerek kalıcılığını sağlıyor. Yani sen google chrome yi kaldırsan. Ana sayfayı googlenin ayarlarından da değiştirsen vb. işlemlerin hepsini yapsan da bu virüs sürekli senin ana sayfanı istediği gibi yönetecek. Paylaştığımız bu yöntem o değişen adresle beraber buluyor ve siliyor. Daha sonra bulaşma riski kalmıyor. Senin kendi sitende paylaştığın bu yöntem çare olmıyacaktır.

  YanıtlayınSil