Ana Sayfa » , » USB Flash Diskin Küçülmesi sorunu (Çözüm) ve HP USB Disk Storage Format

USB Flash Diskin Küçülmesi sorunu (Çözüm) ve HP USB Disk Storage Format

Yazar Blog Kuzusu on 12 Kasım 2014 | 12.11.14Geçenlerde şöyle enteresan bir olay yaşadım. Sizlerinde başına gelebileceği için paylaşmak istiyorum.

14 GB 'lık USB diskimi "hdd regenerator" isimli USB'den çalışan bir program için boot USB yapıp kullandım. İşim bittikten sonra USB diskin 1GB da düştüğünü gördüm.

Windows'un "Yönetimsel Araçlar" başlığı altındaki "Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir" bölümü ile düzeltebileceğim den emin bir şekilde bu bölüme geldim. Burada hardiski Windows altında parçalara bölmek, boyutlarını ayarlamak ve formatlamak mümkün çünkü. Ama enteresan bir şekilde USB Flash Diskimin kullanılmayan 13GB lık bölümünü gördüğü halde burayı biçimlendirmedi ve diğer 1 GB lık bölümle birleştiremedi.

Ozaman aşağıda resmide görülen HP USB Disk Storage Format Tool isimli programı kullandım. Bu çokküçük, ücretsiz ama yetenekli program sayesinde birkaç saniyede USB Flash Diskimi formatlayarak tekrar 14 GB lık kapasiteye getirdim.

İndirme Linki: Buradan İndirebilirsiniz!
Not: Program indikten sonra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırınız. Açıldıktan sonra Device Kısmından Usb'nizi , Format Options "Quick Format" Kısmına tıklayın ve daha sonra "Start" butonuna basarak programı kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Programın Görüntüsü: Sosyal Ağlarda Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Ana Sayfa | Blog Kuzusu
Copyright © 2013. Blog Kuzusu - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama yapılamaz!..