E-Okul'a Başka Bilgisayarlardan Girenler Bunlara Dikkat Etmeli! Yeni E-Okul Tasarımı T.C Kimlik Numaranız Çalınabilir!Bilindiği gibi kısa bir süre önce E-Okul yeni bir tasarıma geçti. Bu tasarımı BlogKuzusu ekibi olakar bizlerde beğendik ancak yeni tasarımla birlikte yeni sorunlar ortaya çıktı.
Bu sorunlardan en kötüsü ise T.C kimlik numaran ve Öğrenci Okul Numara'nızın site'de kayıtlı kalması. Yani giriş yaptığınız bilgisayardan e-okula girdiğinizde boş kutuya tıklayınca hemen altta resimdeki gibi eski girilmiş olan seçenekler beliriyor. Eğer başka bilgisayarlardan girmiş iseniz e-okul'a T.C kimlik numaranız tehtid altında veya başkalarının sizlerin E-Okulunuza ulaşması gibi sorunlar olabilir. İnternet üzerinden güvenlik soruları sorulmakta ancak telefondan e-okula girince sadece kişisel öğrenci resminizi seçerek notlarınıza ulaşabilirler. Bazı çözüm yolları bulunmakta ancak en iyi çözüm yolu mecbur kalmadıkca ve güvenemediğiniz yerlerden e-okula giriş yapmayın. Eğer mecbursanız da bir şekilde telefondan girmeye çalışın çünkü telefonlarda böyle bir sıkıntı yok

Çözümleri:
En yaygın çözüm olarak "Geçmişi Silme" yolunu öneririz. Bu sayede bütün kayıtlı şifreleri silebilirsiniz. Ancak yine de siz siz olun güvenemediğiniz kişilerin bilgisayarlarından e-okula giriş yapmayın!

Yorum