Klavyeden Güç(Power) ve Sleep(Uyku) Kısayol Tuşlarını Kapatmak, İptal Etmek [ÇÖZÜM]

Bazı klavyelerin üzerinde kısayol olarak Güç(Power) ve Sleep(Uyku) Kısayol Tuşları bulunmakta. Ancak bazen yanlışlıkla bazen de başkalarının dokunması ile bilgisayarınız istemsizce kapanabiliyor. Bunun için bu tuşların iptali söz konusu. Birçok arkadaşımız dayanamayıp bu tuşları klavyeden bir şekilde sökmüşler(sakın denemeyin) onun yerine daha bir basit yolla bilgisayarınız üzerinden bu kısayol tuşlarını kapatabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yazılı anlatımda yazanları sırasıyla uygulamanız yeterli olucaktır. 1- İlk olarak başlat menüsünden Denetim Masası'nı açın.
2- Denetim masası açıldıktan sonra Donanım ve ses>Güç seçenekleri Sağ menüden güç düğmelerinin yapacağını seçin bölümüne geliniz.(Burayı kopyalayıp aratarak da bulabilirsiniz " Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları "
3- Daha sonra "Güç düğmesine bastığımda kapat",  "Uyku düğmesine bastığımda Hazırda Beklet" gibi secenekler göreceksiniz. Bu seçenekleri sırasıya "Hiçbirşey yapma" olarak değiştiriniz.
4- Daha sonra değişiklikleri kaydet deyin ve kapatın. Artık bu sorundan kurtulacaksınız.(Umarım tuşu sizler de sökmemişsinizdır :)) iyi günler.

Yorum