Google'nin Bilinmeyen 10 Özelliği | Google Şaşırtan Aramalar!Google, her gün ziyaret ettiğimiz ve farklı konular hakkında başvurduğumuz en yaygın olarak kullanılan arama motoru. Fakat birçoğumuz Google'ın yapısında barındırdığı şifreleri bilmiyoruz. Google arama motoru aslında gizli şifreler ve sürprizlerle dolu. Gelin bunlara birlikte göz atalım.


1- Google görsellerine "241543903" sayılarını yazdığınız taktirde kafasını buzdolabına sokmuş insanlar çıkıyor. Bir zamanlar internette akım haline gelen dolaba girme görüntüleri büyük ses getirmişti.

2- Google Görseller'a "mentalplex" yazdığınızda ise Google’ın eski zamandaki yani 2000 yılında ki hali çıkıyor.

3- Google'a ''do a barrel roll'' yazıp aramaya bastığımızda Google kafayı yiyor ve sayfa kendiliğinden 1 tur dönüyor.4- Google'a hergün birçok garip ve gülünç sorular sorulmakta. Sizde Google'a soru sormaktan çekinmeyin. "What is the loneliest number" (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google'ın hesap makinesi, size "1" cevabını verecektir.


5- Google'da "Askew" veya "tilt" aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana eğilimli olduğunu göreceksiniz. 6- "Google gravity" yazın ve "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapıldığını göreceksiniz. Dilerseniz mouse ile bu öğe yığınlarıyla oynayabilirsiniz.


7-  Recursion: "Kendini sonsuz olarak tekrar etme" anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.


8- Google Earth'a" 52.376552, 5.198303 " yazarsanız etrafı kanlar içerisinde olan bir ceset görüyorsunuz.(Resim sansürlüdür. Örjinal aramaya gitmek için Tıklayın!)9- Google'ya "Let It Snow" (kar yağdır) yazıp kendimi şanslı hissediyorum'a tıkladığınızda kar yağışını'da kendinizin belirleyebileceği bir siteye yönlendiriliyorsunuz.


10-  Google Maps'e "33°30'52.5"N 73°03'33.2"E" şu koordinatları girince karşınıza bu şekil çıkıyor (Android, Apple'nin üzerine işiyor :D) - Buraya Tıklayıp Direkt Görebilirsiniz: http://bit.ly/1HzCMH1


Daha fazla arkadaşınızın görmesini sağlamak için bu konuyu paylaşmayı unutmayınız :)

Yorum