Windows USB(Flash Disk) İle Format Atmak | Resimli Yazılı Anlatım


Merhaba arkadaşlar, bu yazımda gerçekten çok işe yarayan bir programı sizlerle paylaşmak istedim. Çoğu zaman netbooklara veya usb'den format atmak istesek bir sürü sorunlarla karşılaşırız. Aşağıdaki resimli anlatımıyla paylaştığım program sayesinde bu dertten kurtulduk diyebilirsiniz. Bu programla oluşturacağınız Windows 7, Windows XP, Windows 8 vs. işletim sitemlerini içeren flash bellek sayesinde format atmak artık daha kolay olacak. Tek yapmanız gereken programla bir format diski oluşturmak ve bilgisayarınız BIOS bölümünden başlangıç(boot) menüsünden usb driver seçeneğini seçmek ve daha sonra flash diski takıp normal cd ile atıyormuş gibi format atmak. Programın resimli anlatımı ve indirme linki bulunan konunun linkini aşağıda paylaştım. Programı yazının en altından indirebilirsiniz.

ANLATIM:

- İlk olarak Buradan Programı İndiriniz.
- İndirdiğiniz Rar Dosyasına Sağ Tıklayarak Dosyaları Çıkart veya Buraya Çıkart Seçeneğini işaretleyin. Rar Şifresini blogkuzusu olarak girin.

- Programı Açın ve "Next " Butonuna Basın

- " Install " butonuna basarak kuruluma devam edin.

- " Finish " diyerek kurulumu sonlandırın.

- Şimdi " Windows 7 USB DVD Download Tool " Adında bir program masaüstünüze kuruldu onu açın.

- " Browse " butonuna basarak indirmiş olduğunuz format .iso dosyasını seçin ve işaretleyin. Ardından " Next " butonuna basarak ilerleyin.


- " USB device " butonuna basınız.

- İlk olarak sol taraftan kendi usb'nizi seçin. Daha sonra "Begin copying" butonuna basın. Daha sonra biraz bekleyin. USB Format yazma işlemi başlıyacaktır. Bu esnada sakın USB'nizi bilgisayardan çıkartmayınız!Yazdırma işlemini bitirdiyseniz USB veya DVD(Hangisine yüklemişseniz) takılı olsun. Bilgisayarınız yeniden başlatın bilgisayar açılırken bilgisayar modeline göre değişir bios ayarlarının olduğu bölüme gelmelisiniz. Laptolarda genellikle ESC - F2 - F3 veya F12 olur. Masaüstünde ise Delete - ESC - F12 - F10'da olur. BIOS Ayarlarını açtıktan sorna aşağıdaki resimdeki gibi " First Boot Device " yi " USB/HDD " olanı seçiniz. Daha sonra BIOS'dan çıkıp kaydedin.Windows 8 Format Atma

Yorum