Android Telefonlarda Şarjların Çabuk(Aşırı Çabuk) Bitmesine Kesin Çözüm! Quick Start | Batarya kalibrasyonu!
Özellikle yeni rom yükleme ve sürüm yükseltmeden sonra oluşan şarjın geç dolması problemi size vereceğim kod ile çözüm bulabilirsiniz unutmayın ki android cihazlarda her zaman risk vardır bu riski göze alarak işlemi uygulayınız.

İlk olarak telefonunuzun şarjının yarısını yani %50 sine kadar oynayın. Tam %50 olduğunda  telefon arama kısmına şu kodu yazmanız gerek. *#0228# 
Bu kodu yazdıktan sonra arama tuşuna basın ve sonrasınca bir ekran çıkıcak. Çıkan ekranın Altında Quick start butonuna basmanız yeterlidir. Daha sonra telefonunuz yeniden başlıyacaktır. Eğer başlamaz ise siz kapatın ve telefonunuzu orjinal şarj aleti ile %100 oluncaya kadar şarj edin. Batarya yüzdeliğinde % yükselme veya alçalma olursa büyük ihtimal sorun çözülmüş olacaktır.
Denenen cihazlar Galaxy s4, s3 ve s3 mini elimde sadece s4, s3 ve s3 mini olduğundan bu cihazda deneme yaptım sizde denedikten sonra telefon modelinizi yorumlara yazarsanız başkası içinde çözümü bulmuş oluruz.

Bu konuda biraz araştırma yaptık ve şöyle bir yorumla karşılaştık. Bu yorumu sizlerin de okumasını öneriyoruz.
"Arkadaşlar bu kod batarya kalibrasyonu içindir… yani batarya gücü yarıdayken telefonda 70 ise bunu dengeye getirir şarzınızı hızlı doldurmak için orjinal s4 darz aleti alın yada note 3. 2amperlik bu sarz cihazları daha hızlı şarz eder 2 katı surede eder. telefon bataryasının kapasitesi düşük 3 saat kullanımda biter bu normaldir. durduk yere bitmesinin çoook sebep var. arka planda çalışan oyunları kaparmak ve ram mi boşaltmak durumu kurtarır. bu kodu sakın girmeyin kaliorasyonu bozarsanız batarya dolmadan dolu gorunur boşalmadanda bitti gorunur. yapanlar duzeltmek için %50iken kodu girsin 100% sarz etsin sonra kapanana kadar telefon bitirsin normale dönecektir."Yorum