WWE 2K19 PC Oyunu Ön İncelemewwe 2k19 pc inceleme
WWE 2K19 PC Oyunu Ön İnceleme

Güreşin, eğlenceyle birleştiği profesyonel bir dal olan WWE, tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Amerika merkezli bir televizyon şovu olan WWE’nin gerçek kurallara bağlı kalınarak oluşturulan oyunu da aynı düzeyde ilgi görüyor. WWE oyunu hatırlanacağı üzere 2013 senesine dek “THQ Games” isimli şirket tarafından çıkarılıyordu. Şirketin batmasıyla beraber bu popüler oyunu 2K üstlenmeye başladı. Her sene ortalama eylül sonu ekim başı gibi yeni seriyi piyasaya süren şirket, bu günlerde WWE 2K19 ile epey gündemde. Oyunun bu yılki kapağı için WWE starlarından AJ Styles uygun görülmüş.

wwe 2k19 inceleme

9 Ekim’de resmi olarak yayınlanan oyun, yeni özellikleri ve kadroya dahil olan heyecan verici karakterlerle dikkat çekiyor. Oyunda Hall of Fame ile beraber oyunculara WWE alanında efsaneleşmiş isimleri seçme hakkı tanınmış. Oyunda toplam karakter sayısının 200’e yaklaştığını görüyoruz. Gerek maç türleri, gerekse de oynanılabilirlik konusunda çok ciddi atılımlardan söz edebiliriz. Atak sistemindeki radikal değişimlerle beraber yapay zekanın daha fazla öne çıktığını söylemek mümkün.
wwe 2k19 pc inceleme

Kare hızındaki genel yükseliş ve oyuncuların reaksiyonları, geçtiğimiz seriye kıyasla çok daha gerçekçi görünüyor. Bu da oyunu çok daha dinamik ve sürpriz senaryolara açık kılmış. Karakterlerin oyun içindeki momentum değişimleri, oyunun yapay zekayla olan bağının en açık göstergesi.
Showcase modunda özellikle WWE efsanelerinden birisi olan Daniel Brayn’ın öyküsüne ortaklık edebilirsiniz. Gerek açılabilir olan karakterler ve arenalar, gerekse de Brayn’ın etkileyici öyküsünden kesitler, sizi bu süreçte epey heyecanlandıracaktır. Oyunla ilgili ilk yorumlar, oyunun WWE 2K’nın en etkileşimli serisi olduğu yönünde. WWE 2K19’da beş kişilik maç modunun açılması, oyuncuları epey keyiflendirecek gibi görünüyor. WWE 2K19 için belirlenen ortalama fiyat, şu an için 305 TL civarında.         

Yorum